Packers Hungary Club

Wild Card hét – Értékelő

New York Giants - Green Bay Packers

13 - 38

Ebben a szezonban már másodszor (az egymás elleni rájátszás meccsek történelmében ötödször) sikerült térdre kényszeríteni az Óriásokat, bár az igaz, hogy (szokás szerint?) az elején nem hengerelt a Packers hullámvasút, de kis döcögés után beindult a gépezet és a végére meggyőző fölényt vívott ki a zöld-arany legénység.

A mérkőzés

Igazi Play Off hangulat fogadta a Lambeau Fielden a New York Giants csapatát, a hazai közönség a fogcsikorgató hideg ellenére is jó szokása szerint dugig megtöltötte a legendás Szentélyt. Így a hazai csapaton kívül a (bár napsütötte, de igencsak) Fagyott Tundra nem éppen kellemes éghajlata mellett a közönség hang orkánjával is fel kellett felvennie a harcot a vendég együttesnek.

Statisztikák

Repkedtek a mínuszok már a mérkőzés kezdetekor, ám a fagyos időjárás nem befolyásolta a hamisítatlan Lambeau rájátszás hangulatot, ami a stadionban uralkodott már a pénzfeldobáskor.

A vendég csapat kezdhette a mérkőzést támadással, de a nagy kezdeti roham elmaradt, helyette jöttek a puhatoló próbálkozások, leginkább a földön, főként az újonc Giants futó Paul Perkins jóvoltából. Mivel a mi támadóink sem jutottak sokra az első drive-ban, így a punt váltás után ismét Eli Manning tolhatta a New Yorkiak támadó szekerét. Nem is eredménytelenül. A Perkins futásaira alapozott támadást végül jól tűzdelték meg egy-két rövidebb passzal (amelyeket Victor Cruz és Sterling Shepard húzott be) és bár TD-ig nem sikerült eljutniuk, de egy 26 yardos Robbie Gould mezőny góllal megszerezték a vezetést.  3 - 0

Támadóink tovább bukdácsoltak, Aaron Rodgers passzai nem akartak célt találni(Jared Cookra dobott legtöbbször), miközben a Ty Montgomery és Michael Christine futás próbálkozásai is sorra meghiúsultak. Aggasztó volt azt látni, hogy ekkortájt a legnagyobb előrehaladásunk is csak egy szabálytalanságból (pass interference) adódott és még field goal-ig sem tudtunk elvergődni. Ezután kék sisakosok lendülete sem volt éppen Play Off-osan vérmes, a vendégek első számú  futója Rashad Jennings próbálkozásai sem bizonyultak elég hasznosnak. A vendégek sztár elkapójára szemlátomást jól felkészültünk, hiszen már ekkor is sorra double coveragev(ketten fogták folyamatosan) volt rajta ami meg is hozta a várt hatást, ugyanis Odell Beckham Jr. felé egyáltalán nem dobott Eli Manning labdát. Látszott a tanácstalanság mindkét oldalon, a negyed végéig mindössze punt váltásig jutottak a csapatok a következő két drive-ból. A második negyed eleinte hasonlóan folytatódott mint ahogy az első véget ért, a Giants elővette Will Tye TE-t és egy jó passzból sikerült megint FG távolságba jutniuk, amit aztán Robbie Gould értékesített 40 yardról. 6 - 0

Vészesen fogyott az idő a második negyedben is, ráadásul a támadó egységünk sem mutatott továbbra sem semmi biztatót, s ami a legrosszabb, hogy egy sikertelen hosszabb passz kísérletnél a vendégek free safetyje (Leon Hall) erősen vitatható helyzetben sisakkal beleszállt Jordy Nelson oldalába, ami miatt Jordy kénytelen volt (végleg) elhagyni a játék teret.

A védelmünk helytállása nem lehetett a végsőkig a siker záloga, kellet az O feltámadása, mert bizony veszélyben volt a meccs és vele a továbbjutás. A negyed végére aztán megrázta magát az Aaron Rodgers vezette offense és villant a jó szezont futó Davante Adams, aki egy szép hosszú (31 yardos) elkapásból szinte azonnal a vendégek red zone-jába "repítette" a csapatot. Ott aztán Aaron Rodgers megint őt vette célba, és Adams szépen behúzta (CB) Coty Sensabaugh mellet. TD! Crosby nem hibázott, átvettük a vezetést! 6 - 7

2:20 másodperc volt az órán és joggal hihettük azt, hogy ezzel az eredménnyel mindkét csapat elégedetten vonulhatna a nagy szünetre. Ám nem így történt. A remek formában játszó védelmünk hamar leparancsolta a New Yorkiak támadóit a pályáról és Mike McCarthy vezető edzőnk egy (meglepő?) időkéréssel 1:38-nál adta karmesterünk kezei közé a tojás labdát. Jöhetett a no huddle és a az újabb kisebb csoda. Az első három kísérletből sikerült 38 yardot előre haladni, de az idő vészesen fogyott. Negyedik kísérletre aztán érkezett a Hail Mary, ami lassan Aaron Rodgers specialitásává avanzsálódik, s melyet az irányítónk egyre jobb sikerességi rátával dobál. Végül Rodgers 42 yardról megsuhintotta a tipikus Arod bombát, amit a sérülés után frissen visszatérő (WR)Randall Cobb (igen, pici lökés után ugyan,de) magabiztosan elkapott egy halom védő között. Micsoda félidő finálé! 6 - 14

A harmadik negyedtől (megint) elővettük a nemrég Seattle-ből szerzett kiváló tartalék futónkat Christine Michaelt, aki becsülettel taposta is a yardokat, amik révén valamennyit haladtunk előre. Sajnos nem volt elég még egy FG távolságig sem, ráadásul a punt helyett, a saját 42 yardosunkon bevállaltunk egy tök értelmetlen negyedik és egy szituációt, amit (FB) Aaron Ripkowski nem tudott megcsinálni, így nagyon jó helyzetbe hoztuk a fiatalabbik Manninget, aki élt is a lehetőséggel és kiosztott egy 41 yardos TD passzt az ifjú WR Tavarres Kingnek. 13 - 14

Szerencsére ekkorra éledezni kezdtek a támadóink és a következő drive-ban szépen haladtunk, Adams, Cook, Christine révén. A támadást végül egy szép 30 yardos Aaron Rodgers- Randall Cobb Td passz zárta le. Crosby továbbra sem hibázott. 13 - 21

A vendégek (rutinos) irányítója ekkor megremegni látszott, (TE) Will Tyet kereste legfőként átadásaival, ám azok egyszer sem értek célba. Ráadásul Micah Hydenak sikerült 23 yardot visszahordania a puntjukból, amivel megint jó pozícióba került a hazai gárda. TD azonban nem jött össze belőle, ám a 32 yardos mezőnygólt sikeresen abszolválta Crosby a sárga villák közé. 13 - 24

A negyedik negyedre fordulva Eli Manning továbbra is csak incomplete passzok kiosztásáig jutott, ellenben a mi támadó egységünk beindult. Arod rendre jól találta meg passzaival az elkapóinkat, Adams, Montgomery és legvégül újra a remek formában levő Randall Cobb lett a végállomás az end zone-ban. 13 - 31

Ezután megcsodálhattuk klasszis LB-nk Clay Matthews szemfülességét, aki miután kiütötte Eli Manning kezéből a labdát, össze is szedte azt, a tanácstalanul lődörgő Giants játékosok között. FUMBLE.

Talán ez lehetett az a pont, ahol a nagy almából érkezett gárda végleg megroppant. Ezt végül a támadóink erősítették meg egy újabb TD-vel, amit egy közel 8 perces drive végén Aaron Ripkowski taposott be pár yardról. 13 - 38  K.O.!

Nemcsoda, hogy ezután már a dekoncentráltság jelei is mutatkoztak a Giants játékosain, paprikázódott a hangulat, amelyet aztán egy Eli Interception hűtött le, amit (CB) Damarious Randall csípett el Sterling Shepard elől, s amivel a meccs végérvényesn eldőlt. A fennmaradó időben már a közönségé volt a főszerep, akik szinte felrobbantották a stadiont az öröm ünnepléssel! VICTORY!

Pozitívumok

• A speciális egység játéka sokat javult minden téren, míg a pont rúgások terén szinte hibátlanok vagyunk, a visszahordásoknál  egyre kevesebb yardot engedünk, ugyanakkor a mi visszahordásaink sokkal eredményesebbek ( a Giants ellen 107 yardot engedtünk visszahordásokból, mi viszont összesen 158 yardot termeltünk Jeff Janis, Michael Christine és Micah Hyde révén)
  • (WR) Randall Cobb visszatérése remekül sikerült. Nagyon jó formában tudott bekapcsolódni a kiváló elkapónk a rájátszásba, egyáltalán nem látszottak rajta forma vesztés jelei, ami biztató az elkövetkező mérkőzésre tekintve.
  • A secondary jól oldotta meg a feladatát, az Odell Beckham Jr., Victor Cruz és Sterling Shepardal felálló Giants elkapó sort 121 yardon (és 0 TD-n) tartotta, az egyetlen Giants elkapott TD-t egy újonc, WR Tavarres King szerezte.
  • A támadó egység teljesítményét nem egyszerű megítélni. Az a kivételes helyzet állt elő, hogy kénytelenek vagyunk őket a pozitív és a negatív besoroláshoz is megemlíteni. A meccs második részében vitathatatlanul remek teljesítményt mutattak, 406 total yard 5 TD
  • Aaron Rodgers teljesítménye 362 yard és 4 TD. Ehhez szerintem nem is kell többet ide írni. 🙂

Negatívumok

• A futó játékunk ezen a meccsen nem hozta azt, amire(még ha csak titkon is) számítottunk . Ty Montgomery próbálkozásait sorra lefülelték mindössze 27 yardig jutott az egész mérkőzésen, s így történhetett meg az, hogy életében először futotta a legtöbb yardot a Packers színeiben a Seahawkstól érkező (RB)Michael Christine(47 yard)
  • A támadó egység besorolása megint nem egyszerű feladat. Sajnos ide is be kell, hogy írjuk őket, hiszen aki látta a mérkőzés elejét(első negyed), az konstatálhatta az Aaron Rodgers vezette offense kezdeti vegetálását. A rájátszásban az mindenképp lutri (és megengedhetetlen), hogy egy egész negyeden keresztül csak 3. és out-okat  produkáljon egy liga elit irányítóval felálló támadó sor. (még akkor is, ha utána beindulnak)
  • Jordy Nelson (borda) sérülésével a legjobb wide elkapónkat veszítjük el, a Cowboys ellen. Az ő kiesését természetesen nem az ő hibájaként könyveljük el itt, hanem mint nagy negatívumot az egész csapat további sorsára vonatkozóan.

Összefoglalás

Nem adta magát könnyen a Giants csapata, de végül kiharcoltuk a továbbjutást, ahol a fantasztikus szezont futó Dallas Cowboys a következő leküzdendő akadály a Super Bowlba vezető úton. Igaz, hogy az alapszakasz során (mondhatni) simán átgázolt rajtunk a dallasi gárda, de jelen pillanatban azért jóval másabb a helyzet mint az tavaly októberben volt. Hét (már-már hihetetlen sorozatban) megnyert mérkőzéssel a hátunk mögött, és jól induló Play Off kezdéssel (igaz még mindig under dog-ként), büszkén indulhatunk a kék csillagosok (számunkra eddig jó ómennek számító) otthonába az At&T Stadionba

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful