Rodgers és a mérföldkövek

A 350. (és aztán a 351.) touchdown-passzát is kiosztotta Aaron Rodgers az NFL alapszakaszában, ezzel a 9. helyen áll a liga örökrangsorában, a Packers-irányítók között pedig második, Brett Favre (442) mögött. Ehhez ráadásul csak 172 meccsre volt szükség, ami rekord: eddig Drew Brees vezetett, neki 180 meccs kellett a 350 TD-passzhoz.

Az újabb rekord kapcsán tekintsük át a korábbi fontos mérföldköveket.

Az első TD-passz: 2007. november 29. Greg Jennings

Rodgers Favre sérülése miatt került pályára a Dallas Cowboys ellen, és a második negyedben osztotta ki első, 11 yardos touchdown-passzát, amellyel 27-17-re húzott el a Packers. A meccset viszont végül elvesztette a csapat.

Az 50. touchdown: 2009. november 26. Donald Driver

Szinte napra pontosan három évvel később, egy Hálaadás napi meccsen jött az 50. TD-passz. A Detroit Lions ellen a harmadik negyedben Donald Drivert találta meg Rodgers egy hétyardos átadással, amellyel 20-7-re vezetett a Packers. A végeredmény 34-12 lett.

A 100. touchdown: 2011. október 9. James Jones

A 100. touchdownt igazán méltó módon sikerült elérni: ez egy 70 yardos passz volt James Jonesnak az Atlanta Falcons elleni meccs harmadik negyedének vége felé. Ezzel sikerült 15-14-re fordítani, majd a meccs is Packers-sikerrel ért véget (22-14).

A 150. touchdown: 2012. október 21. Randall Cobb

Ebben az időszakban Rodgers szórta a TD-ket, így nem kellett sokat várni a 150.-re: ez egy ötyardos passz volt, amelyet a St. Louis Rams otthonában osztott ki Randall Cobbnak. Ezzel vezetett a Packers 17-6-ra a végül 30-20-ra megnyert meccsen.

A 200. touchdown: 2014. október 2. Davante Adams

Kiütéssel győzött aznap a Minnesota Vikings ellen a Packers, az első félidőben Davante Adamsnek adott 11 yardos passz már 28-0-s vezetést jelentett. A vége 42-10 lett.

A 250. touchdown: 2015. november 26. Eddie Lacy

Az első futó ezen a listán: egy csütörtök esti, Chicago Bears elleni rangadón Eddie Lacy váltott 25 yardos touchdownra egy rövid passzt, ami az első pontokat jelentette a meccsen. A végén viszont a vendégek örülhettek, 17-13-ra nyertek.

A 300. touchdown: 2017. szeptember 17. Ty Montgomery

Egy újabb kevésbé szép emlékű meccs: az Atlanta Falcons otthonában már komoly hátrányban volt a Packers, amikor a Ty Montgomerynek kiosztott átadással 34-23-ra sikerült felzárkózni, de ez is maradt a végeredmény.

A 350. touchdown: 2019. október 20. Jimmy Graham

Erre még biztosan emlékszik mindenki: az Oakland Raiders ellen Jimmy Grahamnek (az első tight endnek a listán) adott passz 35-17-es Packers-vezetést jelentett a 42-24-re megnyert meccsen.

Még néhány érdekesség:

• A playoff-meccsekkel együtt Rodgers összesen 387 TD-passznál jár.
  • A playoffban az első TD-passzát Greg Jenningsnek adta 2010. január 10-én, az Arizona Cardinals ellen 51-45-re elvesztett meccsen.
  • A legtöbb touchdown-passzt Jordy Nelsonnak osztotta ki, 65-öt az alapszakaszban, és ötöt a playoffban.
  • Passzaiból az ellenfelek mindössze két touchdownt (pick-six) értek el: 2009. november 8-án Tanard Jackson (Tampa Bay Buccaneers) és 2017. szeptember 24-én William Jackson (Cincinnati Bengals).
  • Az alapszakaszban passzolt TD-ket tekintve ők állnak még előtte a rangsorban: Peyton Manning, Tom Brady, Drew Brees, Brett Favre, Dan Marino, Philip Rivers, Ben Roethlisberger és Eli Manning.