Packers Hungary Club

Weekly Vince week 4

Szia Vince! Reggel 10:30, s még nem tudok aludni a meccs után 🙂 Bármennyire próbálom, nem tud kiverni a fejemből a bírók ténykedését és a sok hibát. A bírókkal nem érdemes foglalkozni, a play hívások is tuti fejlődni fognak, ez még csak a 4. meccs. Full pozítív lennék, de nagyon aggaszt a futás elleni védelmünk. Te hogy látod, ezzel a rosterrel lehet esély ezen is javítani? Vagy ezt be kell nyelni s minden támadást ponttal befejezni? – Pjotr

Igen, szerintem tökéletes ragadtad meg mi volt a mérkőzésben a valóban aggasztó. A jó hír az, hogy a futás elleni védekezésben szezon közben sokkal könnyebb fejlődni mint a passz elleni védekezésben, egyrészt mert több mindent lehet sémával elfedni az egyéni képességek hiánya esetén is, másrészt mert ha fegyelmezettebben őrzik a játékosok a gapjeiket, az csökkenti a meccsenkénti nagyobb futásokat. A mi futás elleni védekezésünkben is várom egyrészt, hogy az edzők leüvöltsék mindenki fejét, másrészt hogy felállásokban is jobban figyeljünk erre. Nyilvánvalóan sérülés is az oka, de gyakorlatilag Blake Martinez az egyetlen állandó linebackerünk. Az Eagles elleni meccsen más linebacker (a Giantstól igazolt Goodson) összesen 7 snapet volt benn. Oren Burks felépülésével ez remélhetőleg változni fog, és áll majd más minőségi linebacker is a csapat rendelkezésére.

Abba viszont bele se merek gondolni, mi lenne ha Martinez megsérülne…

Őrületes ellentmondást látok abban, hogy M. LaFleur kedvelt play taktikája a futás és nincsenek erre alkalmas, bevethető futóink! Mikor (tegnap) kicsit lazított és passz playeket engedett Rodgersnek, jobban működött az O. Az más kérdés, hogy a célpontjai még nincsenek rendesen bejáratva. Jordy, Cobb. Nagyon hiányoztok! Go Pack! – Lente Gábor

Nemhinném hogy a problémát a futóinkban kell keresni, nagyon visszafogottan értékelve is minimum ligaátlagosak. Ennél sokkal gyengébb futók is futnak sokkal jobban mint tettük azt mi az Eagles ellen. A probléma sokkal inkább az Eagles ligaelit front 7je volt (Chicago, New England és Tampa védelmekkel együtt meccsenként 60 yardot futott engedve kiemelkednek a többi csapat közül), illetve a mi falunk blokkolási hibái. A falunk bizonyította már hogy képes normális szinten blokkolni, nem ilyen kiemelkedő ellenfél ellen menni is fog a futás, a fennmaradó kérdés igazából az hogy mi lesz a következő jó futásvédekező csapat ellen. Rögtön a héten a Cowboys top 10 futás elleni védelme kisebbfajta teszt elé is állít majd minket. Ha ellenük menni fog, akkor a Chicago New England Philly hármast leszámítva szerintem mindenki ellen menni fog.

Milyen hosszútávú következtetéseket lehet levonni a támadóoldal teljesítményéről? Hogyan lehetne megoldani, hogy a védelem a futást is megállítsa? Kell-e még egy elkapó? Mennyire aggódjunk, hogy idén se lesz playoff? – Iszak

Az első kettő kérdésedre a fentiekben kitértem, de a kell-e még egy elkapó szerintem megér még egy misét. Főleg Adams jelenlegi kérdéses helyzetében a válasz szerintem egyértelműen az hogy igen kellene, de sajnos nemigen van miből (cap pénz). A nagy nevű free agentek elég lerobbantnak tűnnek, nyilvánvaló trade target sem látszódik jelenleg (Diggs drága, cutolni kellene hozzá és nemnagyon van kit), de ha a csapat így folytatja, akkor a trade deadline előtt érdemes lenne körbetelefonálgatni. Az offense Adamsel is döcög, nélküle meg ma este meglátjuk mi lesz – készüljünk fel lelkileg.

Persze a legjobb az lenne ha a keretből ki tudna nőni valaki. MVS és Allison alapvetően hasznos játékosok akik már bizonyítottak hogy meg tudják csinálni a fontos, crucial playeket, de Allison az NFL egyik legkevésbé dinamikus elkapója, MVS-nél meg hiányzik a konzisztencia. Jimmy Graham viszi haza azt a pénzt ami a második számú targetünket illeti, és bár már árnyéka önmagának, ma használnunk is kell majd a mezőnyben is.

Egyelőre vezetjük a csoportunkat, a két nagy csoportrivális elleni győzelmek már megvoltak, ha nem történnek nagyobb sérülések (Rodgers, Adams, Martinez, Kenny Clark, Jaire Alexander a kulcsemberek) akkor jó esélyünk van a playoffra – jobb mint személy szerint én a szezon előtt gondoltam.

Kedves Vince! A futójáték és a futás elleni védekezés 2018-hoz képest az első négy forduló alapján eléggé visszaesett. Tudom, hogy a statisztika nem mindig a valóságot mutatja, de közel van hozzá. „Futtatjuk a labdát” ahogy MLF ígérte és be is tartja, de a hatékonysága visszaesett. 2018-ban kísérlet/yard-átlag éves szinten 91/4,5 yard, míg 2019-ben 98/3,5 yard. Nem csak a statisztika alapján látható a visszaesés, hanem képernyőn is. (Néha a baltát vágnám a képernyőbe) A futás-támogatás közel áll a nullához. (O fal, TE, elkapók, és néha a második futó) Ha megnézzük az elmúlt 10 év statisztikáit, akkor a lerosszabb év átlaga közel 15 yard-dal jobb, mint az idei évé, ha legjobbat, akkor 47 yard-dal jobb!! Az elmúlt években pocsék teljesítményt nyújtó védelem, idén újjáépítve parádés teljesítményt nyújt, … kivéve a futás elleni védekezést, ami a tavalyi nem veretes teljesítményt is alul múlja. Engedett futások 2018-ban kísérlet/yard-átlag 96/4,5 yard, 2019-ben 113/5 yard. Ha visszamenőleg a 10 éves teljesítményt nézzük, akkor itt is azt látjuk, hogy az idei a legrosszabb az engedett yardokban, nem kevéssel, mert átlagban 10 yarddal több, a legjobbnál meg 46-tal több! A védelem futás elleni negatív teljesítménye főleg az elváltások és elrontott szerelések nagy számának tudható be. Az ellenfelek már kiismerték védelmünk e hiányosságát és – az ő szempontjuk helyesen – rá is játszanak. Mivel és hogyan lehetne megoldani ezeket a problémákat, mert az O és a D részére is létfontosságú a gyors és jelentős javulás? – gogopackers

Ezeket a statisztikákat erősen átszabja a múlt heti meccs, amelyik mindkét kategóriában kriminális volt, és ez a mintaszám 1/4-e a 4. héten. Másik 2/4-e a szintén a kategóriában nagyon erős Bears és Vikings védelem elleni csörte. Ennél sokkal egyszerűbb matchupjaink is lesznek, a Raiders, a Chiefs, a Panthers, a Giants és a Redskins meccsek majd megdobják ez. Önmagában a futójáték miatt én még nem aggódnék, úgy nézve már sokkal inkább hogy ha a passzjátékunk Adams hiánya miatt teljesen beragad, akkor a védelmek még jobban tudnak fókuszálni a futók ellen.

A futás elleni védekezésünket a jelenlegi kerettel és egészségügyi állapottal is javíthatónak látom, bár vélhetően nem Zeke Elliott ellen fognak ők sem parádézni.

Szia Vince! Az Eagles elleni brutális meccsen több fontos játékosunk is megsérült, főleg az offenseből, s bár voltak bíztató jelek, en úgy érzem, h Adams, és Bulaga kiválásával jelentősen gyengültünk. Vajon ez az offense mire lehet majd elég az igen erős Cowboys (és a többi csapat) ellen? A másik dolog amire választ várnék, h te nem érzed úgy, h Kumerow, és főleg Graham bust lett nálunk? – Zoli

Jól érzed, ezek valóban kulcs kiesések. A Cowboysról részletesebben olvashatsz nemsokára a beharangozóban, röviden összefoglalva a véleményem a Cowboys ellen jobban kell aggódni mint hosszú távon. Ez elsősorban persze Adams úgy tűnik nem olyan hosszú távú sérülésének köszönhető, illetve annak hogy az eddig látottak alapján menni kell majd az eredmény után, és úgy nagyobb teher van az offensen.

Kumerow nem lehet bust nálunk, mert soha nem volt senki. Egy undrafted free agent aki három éven keresztül training campről campre vándorolt, és így kapta meg az esélyét nálunk, ahol az előszezonokban kitűnt a rookiekhoz képest – köszönhetően plusz három év felkészülésének. Ettől még lehet hasznos és jó játékos (Adam Thielen is a semmiből tört fel), de ha mégsem lesz az, a bust szót biztosan nem használnám rá, hiszen elvárások sem voltak vele szemben. Grahamre ezt már mindenképpen rá lehet nyomni, bár az ő leigazolása már eleve furcsa volt. A Saintsnél egy Gronkowski szintű, kiemelkedő, dinamikus elsőszámú passzfegyver volt, de a Seahawksnál már csak egy red zone target. Így számíthattunk arra hogy már csak ennyit tud letenni az asztalra, és ahhoz képest szerintem kicsit sok pénzt adtunk neki. Nem nálunk “bustolt be”, de nálunk is rá lehet rakni ezt a jelzőt. Most van egy óriási lehetősége megfordítani ezt a róla kialakult képet, mert Adams sérülésével és Cobb eligazolásával olyan target %-ot kaphat, amit eddig soha.

Szia Vince! A rengeteg sérülés régebben a nem megfelelő edzésmunkára volt visszavezethető. Mára NFL szinten megfigyelhető a szándékos sérülésokozás. Az, hogy a huszadrangú defense játékosmészárost kizárják esetleg a meccsről, az szerintem nem elég, az pedig egészen vérforraló, amikor egy egyszerű holding kioltja az elképesztően sportszerűtlen, szándékos sérülésokozást. Van ezeknek az eseteknek utóéletük? Tervez valamit a Liga a legértékesebb játékosok (értékek) védelmében? Pl okozó játékos a sérülés időtartamára való kizárás, az okozó kötelezése az orvosi költségek fedezésére, stb…? Van valami statisztika, hogy egy-egy ilyen sérülés mekkora kárt okoz? – Urbanek Attila

Talán egy olyan szezon volt mikor valóban az edzésmódszerekre lehetett ráfogni az izomsérüléseinket, de alapvetően nálunk leginkább a nevetséges pechszéria (egy-egy pozíció teljes kisérülése) volt mindig is a faktor – a szurkoló csak szeret hibáztatni valakit :). A hozzászólásodat abszolút megértem miért most írtad – az Eagles nevetséges mészárosokként játszott. A jó hír viszont, hogy pont a héten tudom azt mondani hogy úgy tűnik igen, a liga fel akar ezek ellen határozottabban lépni. Vontaze Burfict, a liga egyik legnagyobb hentese a héten bemutatott egy olyan szabálytalanságot ami bár nagyon csúnya volt, mindenki másnál csak arra a meccsre jelentene ejectiont. Nála pedig bemutatta a liga hogy ezt nem lehet örökké csinálni, és mivel nem az első eset, az egész szezonra elmeszelték.

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful