Packers Hungary Club

1992 – 1998 Holmgren a csúcson

historyspg-verticalWolf, Mike Holmgren-t, a San Francisco offensive koordinátorát és négyszeres Super Bowl győztesét nevezte ki Infante után, 1992. január 11-én. Holmgren öt éves szerződést írt alá a csapatnál. 1992-ben az első szezonjában Holmgren 9-7-es szezonhoz vezette a Packers-t, ezáltal ő lett a harmadik edző a Packers történetében, aki ilyen sikereket ért el, már az első szezonja alatt, hat meccses nyerő szériát hozva, ami 1965 óta a csapat leghosszabbjának számított.

Holmgren 1993-ban elvezette a csapatot a rájátszásba, annak ellenére, hogy négy kezdőjátékos is sérüléssel küzdött. Ismét 9-7-es átlaggal a Green Bay helyet kapott a rájátszásban, tíz év óta először. Az első körben, az utolsó percekben kiejtették a Detroit-ot 28-24-re, majd a divíziós körben a Dallas ellen elestek 27-17-re.

1994-ben a Packers elkönyvelte a harmadik 9-7-es átlagot és a második rájátszásba kerülést. Három meccses nyerő szériával, felhalmozva a defense rekord teljesítményét és az offense szinte eladás mentes játékát, 16-12-es győzelemhez vezette a csapatot a Detroit ellen. Ez volt az első hazai pályán játszott rájátszás mérkőzés az 1982-es szezon óta. A Packers-nek Sterling Sharpe reciever nélkül kellett folytatnia a küzdelmet, akinél súlyos nyaksérülést diagnosztizáltak a szezon végén, ezzel Sharpe karrierje a Green Bay-nél véget ért. Sorozatban másodszor a Packers nyert a Dallas ellen 35-9-re.

Sharpe elvesztése után 1995-ben a Packers ezt az évet a legmegpróbálóbbnak jelentette ki. Hat meccses győzelmi rátával a hétből, elnyerték az első NFC Central divíziós koronát 1972 óta először, majd ezután a legjobb rájátszásbeli szereplésük következett az elmúlt 28 évben, kikövezve ezzel az utat az NFC bajnokságba. Végül a szezont 11-5-tel zárták, ez volt legjobb eredmény az 1966-os NFL bajnokság óta (12-2), ezután 37-20-ra verték a Falcons-t a rájátszás első körében, a Lambeau Field-en. Tovább építve a sikereket, a Packers immáron a legjobb szereplését hozta a ráájátszások történetében, letaszítva a trónról saját pályájukon a címvédő San Francisco 49ers-t, 27-17-es végeredménnyel. Habár a Super Bowl álmok szertefoszlottak Dallasban mikor is az NFC címmérkőzésen 38-27-re kapott ki a Packers, annak ellenére, hogy a harmadik negyed végén még 27-24-re vezettek.

Közel három évtizednyi csalódást maguk mögött hagyva a Packers végre felébredt 1996-ban. Kilenc ellenfélből nyolcat maguk mögé taszítva 13-3-as rekordot zsebeltek be, így egyenesen jutottak a divíziós bajnokságba. Ezután 1967 óta először a Louisiana-i Superdome-ban a XXXI. Super Bowl-t is magukénak tudhatták, likvidálva a New England-et 35-21-re.
Lenyűgöző teljesítményt mutatott a csapat a labda mindkét oldalán, a Packers nagy fölényt könyvelt el, három ellenfélt söpört el 100-48-al az utószezonban. Megközelítőleg az első két győzelem Lambeau lojalistái előtt, egy 35-14-es divíziós győzelem a 49ers ellen, és egy 30-13-as győzelem a Carolina Panthers ellen az NFC döntőben.

A 12. NFL bajnoki győzelem után felállították a saját rekordjukat és a Packers csatlakozott mindenidők legsikeresebb Super Bowl csapatai közé, akik három vagy annál több győzelmet tudhatnak magukénak (Dallas, San Francisco, Pittsburgh, Oakland és Washington). Az 1997-es évbe úgy lépett be a Packers, hogy újra meg fogják nyerni a Super Bowl-t, és ehhez a céljukhoz hihetetlenül közel kerültek. Besöpörve egy 13-3-as szezont úgy jutottak a rájátszásba, hogy az utolsó öt meccset zsinórban nyertek. A harmadik divíziós cím után a Lambeau Field-en 21-7-re nyertek a Tamba Bay ellen a divíziós körben. Ezzel megalkották minden idők legjobb saját pályán elért utószezoni rekordját, és kialakították a leghosszabb nyerő szériát a profi football történetében.

Óriási nyerni akarással tértek vissza a helyes útra és a Packers egy ködös esős délutánon 23-10-re verte a San Francisco-t. Jegyet véve ezzel a Super Bowl-ra, a Packers offensive touchdown-ok nélkül verte el a 49ers-t.
A XXXII. Super Bowl-on San Diego-ban ismét kialakult a szokásos viszály. A Packers egészen a félidőig vezetett 17-14-re a Denver ellen. A második félidőben nagy volt a küzdelem, Brett Favre levezényelt egy 85 yardos drive-ot, átalakítva ezzel az eredményt 24-24-re a negyedik negyed elején. Sajnos a Broncos később előnyt szerzett. Csupán 1:45 volt hátra a játékidőből mikor is Favre passza a tight end Mark Chmura-nak sikertelen volt a Denver 20 yard-jánál, így a Broncos előnyhöz jutva meg is nyerte a meccset 31-24-re.

1998-ban három egyenesági Super Bowl út után, a kezdetektől fogva reális célokat maga előtt tartó Packers belépett a 80. szezonjába. Történelmi teljesítmény, bár nem úgy alakult, ahogy szerették volna az elmúlt hat évben, mégis rekordként zárhatták a hetedik évet. Green Bay-ben rengeteg volt a sérülés, beleértve a Pro Bowl-os running back Dorsey Levens és a center Frank Winters is lábtörés miatt nem léphetett pályára. A Packers újabb saját rekordot állított fel a Lambeau-n elért egymás utáni 25-szörös győzelemmel. Az NFL történetében ez volt a második leghosszabb. Ennek a sorozatnak azonban október 5-én vége szakadt a Minnesota Vikings elleni vereség miatt. A szezont 11-5-tel zárták ezzel megismételve a szintén 11-5-ös 1995-ben elért eredményt. Volt azonban már a történelem során hasonló szezonzáró eredmény, 13-3-ommal zártak például 1996 és 97-ben is. A legutóbbi 10 feletti győzelemmel zárt szezon 1967-ben volt Lambeau háromszoros NFL bajnoki győzelmekor 1929-1932-ig (12-0-1 1929-ben, 10-3-1 1930-ban, 12-2 1931-ben és 10-3-1 1932-ben).

Ezen hihetetlen eredmények után a Packers szezonja drámai és fájdalmas véget ért az évben az NFC Wild Card meccsen San Francisco-ban, amikor is 27-23-as Packers vezetésből 30-27-es 49ers győzelem lett. Steve Young 25 yard-os touchdown passza Terrel Owens-nek megpecsételte a meccset mindössze három másodperccel a játék vége előtt. Csupán öt nappal később Holmgren beadta felmondását, hogy vezetőedző és igazgató váljon belőle a Seattle Seahawks-nál.

1993, Edgar Bennett TD-je a Broncos ellen1998,Holliday támadja Young-ot Favre úton az edzőtáborba 1993-ban 1993, 75 éves lesz a csapat 1994,LeRoy Butler nem kegyelmez 1994, Favre vetődése a Falcons ellen 1995, Reggie White tüzeli a többieket a Saints ellen 1995-ben a szurkolók karácsonyi álma 1996-os bajnok csapat edzői gárdája 1996, Reggie White a Panthers ellen 1996, Sports Illustrated címlapján: Favre 1996 Cox szerelése a Super Bowl-on 1997, Levens tör az endzone irányába a Bucs ellen a rájátszásban 1997, Craig NewsomeI a sérülése után 1997, a Super Bowl győztes csapat látogatása a Fehér Házban

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautiful